כללי

שאלות ותשובות


 • Anonymous 23 אוגוסט 2016
  מתי הסדנה הבאה?

  ח' - י"ב אלול תשע"ו 11-15/9/16  
 • . 25 יולי 2016
  יש כאלו שיגידו, זה יקר, או זה חמישה ימים הרבה זמן.

  "עדיף להשקיע בדברים כאלה, את פסק-הזמן הזה בחיים להשקיע ולקבל דברים טובים, ולזכות בערבות של הרמב"ם שלא להגיע לידי חולי כלל. המיוחד בסדנא, שמקבלים כלים ללימוד אורח חיים בריא, וממשיכים את זה אחר כך, הלאה - לאריכות ימים ושנים".
 • . 25 יולי 2016
  מה התגובות שאתם מקבלים?

  "למה הסדנא לא ממשיכה לחודש ימים"? ו"כל אחד בעמ"י חייב לעבור את זה". עוד תגובה שקיבלנו אחרי הסדנא הקודמת: "החיים שלי השתנו". הגיעה מישהי לסדנא עם הליכון ו'שק של תרופות'. בסוף הסדנא הורגש ש היא היתה הרבה יותר ניידת, הלכה הרבה בלי ההליכון, ואמרה לנו אחר כך בהודעה ששלחה: "לא להאמין איזה שינוי!" היא המשיכה את התהליך בבית, והחלה להוריד בהדרגה את התרופות. "היה מישהו שהגיע לסדנא הראשונה, הגיע מעומס חיים לחוץ, והתחיל להרגיש עייפות כרונית, חוסר ריכוז, ובעיות בעיכול. הוא הרגיש שצריך שינוי. פתאום נפקחו לו העיניים, הרגיש בהירות ושלוות נפש, לכל דבר הזמן והמקום שלו, וחייו החלו יותר להסתדר. בעיות העיכול נעלמו, וחזרה אליו אכילה מאוזנת.
 • . 25 מאי 2016
  מה המיוחד בסדנא שאני לא יכול לעשות בבית?

  "בהחלט יכולים לעשות את זה בבית. אבל תהליך כזה, דורש שינוי וכל שינוי צריך מורה שיראה לך מנסיונו ויחסוך התמודדויות ונפילות. המורה יתן לך טיפים מדוייקים לעשות את השינוי ולהטמיע אותו. אנו לא מביאים כאן עוד דייאטה זמנית, אלה מהפיכת בריאות של ממש. "בסדנא נלמד לשמור באמת על הבריאות, וזה מתבסס על הרמב"ם. הרמב"ם בהלכות דעות יש כמה התייחסויות מדהימות שלו לנושא. "כל המנהיג עצמו בדרכים אלו אני ערב לו שלא בא לידי חולי כל ימיו, עד שיזקין הרבה וימות. ואינו צריך לרופא ויהיה גופו שלם ועומד על בוריו כל ימיו." אלו דברים חזקים שאנו מעבירים אותם במהלך הסדנא.
 • . 25 מאי 2016
  דברנו על חיזוק הגוף. איך זה קשור לחיזוק הנשמה?

  נפש בריאה בגוף בריא. הבסיס הוא, כמו בתורת החסידות: ללמוד לשלוט בנפש הבהמית. זה המפתח, הגוף והנשמה משולבים אלו באלו בקשר הדוק. השילוב של המנוחה במקום כה מרגיע, הרחק משאון היום-יום, משפיע על הגוף והנשמה גם יחד, ומכאן יוצאים מחוזקים להמשיך את השינוי לחיי היום-יום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *