מאמר

הנהגת הבריאות על פי הרמב"ם

הרמב"ם  (רבי משה בן מימון) גדול חכמי הדורות, שחי ופעל לפני כ-800 שנה. היה גדול בחכמת התורה, גדול החכמים בפילוסופיה, רופא, מחנך, מורה ואבי הרפואה בת זמננו. בין הרופאים הבודדים שהכיר את תורת הצמחים ויישומה לשימוש בתרופות. הרמב"ם היה רופא החצר של המלך צלח-אל-דין, היחיד שידע לטפל הן בגוף והן בנפש ולשלב בנין שניהם.  בכל כתביו הרפואיים הוא מדגיש את החשיבות של שמירת הבריאות ומניעת מחלות על-ידי אורח חיים בריא ותזונה נכונה. הרפואה של הרמב"ם היא רפואה מונעת בעיקרה.

בהלכות הבריאות שלו ובעיקר הערותיו על אומנות האכילה הנכונה, מגלה הרמב"ם הבנה עמוקה בכל הנושאים הקשורים לחיי האדם ושמירת בריאותו. תורתו נכתבה אמנם לפני כ-800 שנה אך התגליות החדשות בתחום הרפואה והתזונה רק מחזקות ומאשרות את תורתו.

בכתביו השונים הוא מדגיש בעיקר את התזונה הנכונה ואת ההתעמלות כשני היסודות העיקריים בשמירת הבריאות. יחד עם זאת הוא מקדיש מקום להיבטים אחרים הנוגעים לבריאות האדם , כגון: חיי הנפש, חיי המשפחה ואורחות חייו השונים.

בסדנת א-מחיי'ה אנחנו לומדים על הנהגות בריאות אלה ולומדים כיצד אפשר להטמיע אותם בחיי היום יום שלנו בצורה הטובה והנכונה ביותר.

(מתוך מאמר של יצחק בן אורי ז"ל אבי הרפואה הטבעית בארץ, כתב מספר ספרים בנושא ריפוי טבעי ותזונה טבעונית, טיפל ולימד אלפי תלמידים את שיטת הריפוי והתזונה הטבעית)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *